رفتن به محتوای اصلی
x

 • اخبار پژوهشی گروه

  در روز یکشنبه مورخ 1401/9/6  ساعت 8:30 صبح جلسه دفاع از پایان نامه خانم معصومه کرمپور دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی  تحت عنوان " بررسی و مقایسه دز دریافتی قلب و ریه در بیماران مبتلا به سرطان پستان پاندولی در تکنیکهای تطبیقی سه بعدی و توموتراپی" به راهنمایی دکتر احمد شانئی   با نمره عالی برگزار و به تصویب رسید، و از طرف مدیر گروه این موفقیت به دانشجو و استاد راهنمای گرامی نامبرده تبریک گفته شد.

 • اخبار علمی

  فیزیکدانان قصد دارند یک لیزر اتمی جدید طراحی کنند که می‌تواند برای همیشه روشن بماند و کاربردهای عملی آن می‌تواند بی حد و حصر باشد. به گزارش بیگ بنگ، این دستاورد جدید به دانشمندان امکان ساخت پرتوی اتم‌هایی را می‌دهد که رفتاری مثل لیزر دارد و از دید نظری، می‌تواند تا ابد جریان داشته باشد. دستاورد فوق شاید به این معنا باشد که این فناوری سرانجام در مسیر کاربرد عملی قرار گرفته است، البته باید توجه داشت که کماکان محدودیت‌های بسیاری پیش روی‌مان قرار دارد.

 • اخبار علمی

  دانشمندان در سالگرد کشف بوزون هیگز، شتاب دهنده هادرونی بزرگ را روشن کردند، این دستگاه در بالاترین سطح از توانش عمل می‌کند تا به جستجوی “ماده تاریک”، “انرژی تاریک” و دیگر “اسرار فیزیک” بپردازد.، این دستگاه که ارتقاء یافته قرار است از هم اکنون تا چهار سال آینده با انرژی بی‌سابقه ۱۳.۶ تریلیون الکترون ولت کار کند.

 • اخبار علمی

  توسعه نانو تکنولوژی جدید توسط یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی امکان تولید جریان‌های الکتریکی و ولتاژ درون بدن انسان را از طریق فعال سازی اندام‌های مختلف با استفاده از نیروی مکانیکی فراهم می‌کند.